Історія закладу

Про заснування с. Паришків, що розташоване за 12 км від районного центру і 14 км від залізничної станції Баришівка, відомостей є дуже мало. Зі слів старожилів відомо, що воно виникло десь у XVII столітті, а засновником був козак на прізвище Корж.

До більшовицького перевороту в селі була церковно-приходська чотирьохкласна школа, розташована в приміщенні, збудованому у 1879 році. Працювало в ній два вчителі, а також священик на прізвище Бутовський. Кожен учитель навчав два класи. Всього в школі було 45 учнів. Приміщення школи називали «дяковою хатою». Тут був лікнеп. Дітей вчили писати, читати, рахувати та вивчали Біблію і інші релігійні твори. Такий спосіб навчання зберігався мало не до часів революції 1917 року.


Після проголошення радянської влади в Україні (грудень 1917 року), в селі Паришків школа розміщувалася в тому самому приміщенні, але працювало там вже чотири вчителі і навчалося 180 учнів.

У 1921 році під керівництвом комнезаму розпочато будівництво нової школи. Найбільше організацією будівництва займався голова комнезаму Корж Федір Данилович. Так як коштів на будівельні матеріали не було, для будівництва школи використали дерево із розібраних баронських амбарів і конюшень.

Будівництво продовжувалося 5 років і закінчилося у 1926 році.

Перший директор школи, Цись Андрій Петрович, викладав математику. До педагогічного колективу входили: Недільченко Іван Данилович, вчитель історії, вчителі початкових класів : Барабаш Антоніна Христофорівна, Безбородько Дар’я Яківна, Стрільникова Олександра Степанівна, Кас’яненько Іван Христофорович, вчитель української мови і літератури. В класах було по 18 учнів. В школі працювали різні гуртки: драматичний, хоровий, танцювальний.

19 травня 1922 року була створена піонерська організація у Паришківський школі. До складу першого піонерського загону входило 30 піонерів.

Перед Великою Вітчизняною війною в школі навчалося близько 300 учнів. Директором школи була Марія Петрівна Барабаш.

На початку війни школа була закрита. Лише в 1943 році до навчання повернулися діти 1-4 класів.

З 1943 по 1945 рік директором школи працювала Редько Віра Іванівна, жителька с. Корніївка, яка в 1936 році закінчила педучилище, в 1940 році – курси мовників в м. Черкаси. В школі викладала українську мову і літературу.

У 1967 році на районному піонерському зльоті дружині школи за першість у змаганні було вручено Червоний прапор, грамоти РКЛКСМ, цінний подарунок.

З 1970 року школа стала семирічною.

З 1980 по 1985 роки на посаді директора школи працював Рекеда Олександр Федорович. З 1985 по 1994 роки директором школи працював Яременко Леонід Степанович.

В 1994 році школа стала середньою. Серед її перших випускників були два золоті медалісти: Миколаєнко Оксана Григорівна та Трокай Тетяна Анатоліївна (1996 р.)

З 1994 по 2013 роки на посаді директора працював Мишко Микола Миколайович. За цей період Паришківська школа із середньої стала Паришківської загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів /з 1999-2013р.р./

16 вересня 2013 року відбулася реорганізація школи з Паришківської ЗОШ І-ІІІ ступенів на Паришківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Баришівської Районної ради Київської області.

В червні 2014 року розпочалося будівництво дитячого садка. А вже 1 вересня 2015 року відбулося врочисте відкриття нового крила НВК - дошкільного підрозділу.

Учні Паришківського НВК приймають активну участь в олімпіадах, конкурсах, змаганнях.

Такий вигляд має Паришківський НВК на сьогоднішній день.

/Files/images/IMG_2425.jpg

В закладі навчається 71 учень та виховується 36 вихованців дошкільного підрозділу. Працює 17 педагогічних працівників.

Кiлькiсть переглядiв: 916

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.